Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
 

16 | 01 | 2021

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2018/2019


Rok szkolny 2018/2019 zakończył się 19 czerwca. Na ten dzień wszyscy nasi uczniowie czekali z radością. Tradycyjnie rozpoczął się mszą świętą w kościele w Pogorzeli. Następnie uroczystość przeniosła się do sali gimnastycznej PZSP w Olszance. Na apelu pani dyrektor Bożena Lorent pogratulowała wszystkim uczniom naszej szkoły uzyskania promocji do klas programowo wyższych. Wspólnie z przedstawicielem Rady Rodziców podziękowała rodzicom szczególnie zaangażowanym w życie szkoły. Wychowawcy klas wraz z panią wicedyrektor Violettą Świder wręczyli świadectwa z wyróżnieniem. Nagrodzeni zostali także uczniowie, którzy uzyskali 100% frekwencję w roku szkolnym.

Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy udanych i bezpiecznie spędzonych wakacji!!!     

tekst i foto: Wioletta Perkowska

Czytaj więcej: ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2018/2019

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2017/2018

 W dniu 22 czerwca w naszej szkole odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/2018. Pierwszym punktem uroczystości była msza św. odprawiona w  kościele parafialnym przez ks. Aleksandra Michała Drożdża.   Następnie uroczystość przeniosła się na salę gimnastyczną, gdzie w części oficjalnej głos zabrała pani dyrektor. Kolejnym elementem uroczystości był program artystyczny w wykonaniu uczniów klasy czwartej, piątej i szóstej,  po czym odbyło się wręczenie uczniom świadectw z wyróżnieniem, nagród książkowych uczniom z  najwyższymi średnimi w szkole.

            W tym dniu  odbyło się  również uroczyste pożegnanie pani mgr Anny Kasków,  odchodzącej na emeryturę po prawie 40 latach pracy w szkole.  Pani dyrektor Bożena Lorent  podziękowała pani Annie Kasków za olbrzymie serce, pracę i czas poświęcony naszej szkole. Podkreśliła, że  droga zawodowa pani Ani ukazywała na prawdziwe zamiłowanie do pracy nauczycielskiej, którą potrafiła połączyć z wykonywaniem swoich obowiązków z pasją. Złożono podziękowanie za każdy dzień spędzony w naszej szkole, za cierpliwość i wyrozumiałość, za pomoc oraz poczucie bezpieczeństwa. Do życzeń dołączyli się wszyscy zaproszeni goście oraz uczniowie. Następnie głos zabrała Pani Kasków, która z nieukrywanym wzruszeniem w głosie podziękowała zgromadzonym osobom za miłe słowa skierowane pod jej adresem.

 Jeszcze raz dziękujemy za wszystko Pani Annie Kaśków, życzymy, aby dalsze lata upływały w zdrowiu, szczęściu i spokoju. 

            Na zakończenie pani dyrektor Bożena Lorent  podziękowała uczniom, nauczycielom za pracę i naukę, jednocześnie życzyła wszystkim zebranym wspaniałych i bezpiecznych wakacji.

 Foto Damian Demski

Tekst Samorzą Uczniowski SP

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2016/2017

 

Dnia 23 czerwca odbyła się uroczystość zakończenia roku szkolnego 2016/2017. Składała się z dwóch części: msza święta w kościele parafialnym w Pogorzeli i apel w sali gimnastycznej szkoły. Podczas apelu obecni byli zarówno uczniowie szkoły podstawowej jak i gimnazjum klas 1-2. Wszyscy uczniowie wyróżniający się w nauce otrzymali świadectwa z "czerwonym paskiem". Podczas uroczystości wszystkim pani Dyrektor Bożena Lorent wręczyła wybranym uczniom stypendia sportowe i naukowe oraz nagrody rzeczowe. Serdecznie gratulujemy i życzymy udanych i bezpiecznych wakacji. 

tekst i foto: Wioletta Perkowska

więcej fotografii

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2015/2016

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2015/2016 w PSP w Olszance

          24 czerwca 2016 r.  jak we wszystkich szkołach w Polsce, nastąpiło uroczyste  zakończenie roku szkolnego 2015/2016. Po 10 miesiącach intensywanej  nauki i pracy rozpoczęły się zasłużone wakacje. Najpierw uczniowie  z PSP w Olszance wraz z rodzicami i zaproszonymi gośćmi  uczestniczyli w tym dniu we  mszy świętej celebrowanej przez księdza probosza - Aleksandra  Michała Drożdża, a  następnie szóstoklasiści zaprosili wszystkich  do udziału w uroczystej akademii, którą przygotowali pod okiem swojej wychowawczyni  p. Joanny Sowierszenko. Prowadzące uroczystość – Zosia Traka i Sylwia Barwińska bardzo ciepło przywitały zaproszonych gości m.in.: Wójta Gminy Olszanka – panią Anetę Rabczewską, księdza proboszcza Aleksandra Michała Drożdża, Przewodniczącą Rady Gminy panią Wandę Galant, dr Edwarda Trakę – emerytowanego nauczyciela historii i  Przyjaciela Szkoły,    sołtysa wsi Pogorzela -  panią Teresę Guszpit, Przewodniczącą Rady Rodziców- panią Emilię Rudkowską, panią Barbarę Wróbel - Przyjaciela Szkoły oraz rodziców bohaterów dzisiejszego dnia. Szóstoklasiści przygotowali bardzo wzruszający montaż słowno-muzyczny, który opowiadał o życiu w szkole, pierwszych sukcesach, radościach, trudach nauki,  jak i porażkach. Po części artystycznej przyszedł czas na rozdanie świadectw i nagród. Tytuł Najlepszego Absolwenta Publicznej Szkoły Podstawowej w Olszance otrzymała Lena Dzięgielewska, która również została uhonorowana przez pania Wójt specjalną nagrodą za najlepiej napisany spośród szóstoklasistów sprawdzian zewnętrzny.

Czytaj więcej: Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2015/2016

Zakończenie roku szkolnego 2013/2014

 

27 czerwca to dzień, na który z utęsknieniem czekali wszyscy uczniowie szkoły podstawowej. Na uroczystym apelu pani dyrektor Bożena Lorent wręczyła świadectwa z wyróżnieniem najlepszym uczniom. Pozostali uczniowie odebrali je z rak wychowawcy w swoich gabinetach. Ten uroczysty apel poświęcony był również uczniom klas szóstych, którzy tego dnia stali sie absolwentami Publicznej Szkoły Podstawowej w Olszance. Na uroczystym zakończeniu obecna była pani wójt - Dorota Rabczewska, która wręczyła nagrode Jakubowi Gallowi za najlepszy wynik na sprawdzianie. Najlepszym absolwentem został Błażej Bogdan, który uzyskał najwyższa średnią i wzorowe zachowanie. Nagrodę dla Błażeja ufundowała Rada Rodziców.

Wszyscy z uśmiechem na twarzy odjechali do domu życząc sobie nawzajem udanych wakacji.

tekst i foto: Wioletta Perkowska


obejrzyj więcej fotografii

E-szkoła
Projekty
ABSOLWENCI
BIP PZSP W OLSZANCE
Nasze sukcesy
Odwiedziny

Odwiedza nas 13 gości oraz 0 użytkowników.

Ostatnio dodane
Statystyka odwiedzin
1802343
dziś
wczoraj
w tym tyg.
w zesz. tyg.
do tej pory
1263
1634
6940
1791063
1802343